Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan adhatjuk meg egy n...

Hogyan adhatjuk meg egy n elemű halmaz összes részhalmazát?

Figyelt kérdés
Utánanéztem és meg is találtam csak van benne egy "binomiális képlet" amit nem tanultunk és nem is kéne tudni.Anélkül valahogy ki lehet számítani?

2015. szept. 7. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2^n
2015. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ki lehet. Vegyünk egy 3 elemű halmazt: {1;2;3}


Az a kérdés, hogy ennek hány részhalmaza van. Készítsünk táblázatot:


1 | 2 | 3 | halmaz


Amelyik tagot szeretnénk belevenni a halmazba, oda írjunk egy I betűt, ha nem, akkor egy N betűt:


I | N | I |, ebből egyértelműen meghatározható a halmaz: {1;3}


Ha egy másikat akarunk:


N | N | I |, ebből {3} lesz a részhalmaz.


Már csak az a kérdés, hogy hány sort tudunk ezzel a metódussal feltölteni. Ha jobban belegondolunk, visszavezethető ez a probléma egy alapfeladatra:


"Hányféleképpen színezhetünk ki egy 3-sávos zászlót 2 színnel (a színismétlés megengedett)?"


Erre tudjuk a választ: 2^3=8. Minden színezés megfeleltethető egy I-N kitöltésnek, tehát a 3 elemű halmaznak 8 részhalmaza van.


Ugyanezt a gondolatmenetet követve beláthatjuk, hogy az n elemű halmaz részhalmazainak száma 2^n.

2015. szept. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó,utánanéztem és most már ezt én is tudom.A kérdés az hogy egyáltalán el lehet-e jutni eddig az eredményig a binomiális képlet ismerete nélkül.
2015. szept. 7. 20:18
 4/6 anonim ***** válasza:
a 2^n kimondva: "2 az nediken" A hatványkitevőt szokás ezzel a jellel jelölni: ^
2015. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, a második válaszoló leírta
2015. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Másodikna köszi!Valami ilyesmire gondtam :)
2015. szept. 7. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!