Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene matekból?...

Valaki segítene matekból? (7-8. évfolyamos kérdések)

Figyelt kérdés

Év eleji felmérés lesz, és hogy is fogalmazzak... Szinte semmit nem értek... Kitűnő lennék, ha a matek nem négyes, hanem ötös lenne már 2. éve... Tehát év eleji felm. lesz, és a segítségeteket szeretném kérni... A témák:

-Algebrai kifejezések

-Egyenletek (ez még talán vmennyire megy..)

-hatványozás (ez megy)

-Egyenes arányosság, fordított arányosság (az előbbi valamiért nem annyira...)

-Mértékváltás... (nah... Nekem ez már sok. Túl sok szám, sok váltás... Tudom, ez a legkönnyebb, de nem..)

-Felszín, térfogat. (hasábok, tehát henger, négyzet alapú hasáb, stb... A kiszámolás megvan, de akkor is túl bonyolult...xd)


Valaki tudna segíteni? 3 napom van mindezeket bemagolni, a négyest el szeretném érni...



2015. szept. 12. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem bemagolni kell, ez nem történelem, meg vers, amit gondolkodás, meg értelem nélkül, gépiesen lehet tanulni. Nagyon rossz úton jársz ilyen hozzáállással.


Igazából nem is értem, hogy milyen választ vársz. Egy egész könyvet senki nem fog legépelni ide.


Az általad felsorolt témakörök minden elemi szintű matematikai irodalomban megtalálható, csak elő kéne venni.

Szépen kinyítod a könyvedet (remélem van, ha nincs akkor pedig szereztél a könyvtrárból) és elkezded tanulni, meg gyakorolni az anyagot.


Ha valami konkrét kérdésed van, akkor tudunk segíteni, de a jelenlegi kérdésed nem konkrét, hanem általánosítás. Erre vannak a könyvek.

2015. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! Pont ez az! Ha bemagolom az a baj, ha nem magolom be, akkor pedig nem értem... Például egyik barátnőm gépen nyújtott segítséget, és megértettem félig! De ő csak ennyiben tudott. Van könyvem, de az semmit nem segít. A tanár is megmondta, hogy egy forintot nem ér...
2015. szept. 13. 09:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Rossz könyvet néztél...

Obádovics J.Gyula: Matematika. Ezt keresd a könyvtárban. Ebből mindent megértesz, tanári segítség nélkül.

2015. szept. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!