Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémiából azt hogy tudom...

Kémiából azt hogy tudom kiszámolni, hogy az elemek egyes héjain hány elektron van?

Figyelt kérdés
pl: Kálium 1(k):2 elektron?

#kémia #dlg
2015. szept. 22. 16:07
 1/2 anonim válasza:

Az, hogy egyes héjakon hány elektron van, az független az elemektől. Igazából ez kvantumfizikai okokra vezethető vissza, amibe, ha nem akarod, nem nagyon megyek bele most.

A lényeg:

A K-héjon csak s-pálya (alhéj) helyezkedhet el: 2 elektron

Az L-héjon s- és p-pálya helyezkedhet el: 2+6=8 elektron

M-héj: s, p, d-pályák: 2+6+10=18 elektron

N-héj: s, p, d, f-pályák: 2+6+10+14=32 elektron

és így tovább, létezik O, P, Q-héj is, és vele létezhetnek további alhéjak (s, p, d, f). Ez még kb. középiskolás kategória.

2015. szept. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Kicsit félreérthető voltam, asszem: a héjakon lévő elektronok számát abban határozza meg az elem, hogy hány elektronja van, és azzal hány héjat építhet fel, de egy héjra felvihető elektronok száma független az elemtől. Bocs az elírásért.
2015. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!