Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni fizika...

Tudnátok segíteni fizika feladatokban (sürgős)?

Figyelt kérdés

Tanárunk dolgozatot akar íratni, a házi feladatból, amit feladott. Tehát, ha jól csinálom meg a 3 házi feladatot, akkor 5-ös, ha nem, akkor...

Kérlek segítsetek, mert nem értem az egészet!

Itt a 3 feladat (kérlek titeket, hogyha tudjátok, akkor minél jobban kidolgozottan, magyarázatokkal segítsetek):


1.,

Mekkora és milyen irányú az elektromos térerősség a pontszerű 10 a mínusz nyolcadikon C (coulomb) töltéstől 1 méter távolságban? Mekkora erő hat az ide elhelyezett 2x10 a mínusz nyolcadikon C töltésre? Hol vannak azok a pontok, amelyekben a térerősség ugyanakkora?

(Az eredményeket megadta, hogy tudjuk, hogy jól csináltuk-e meg a feladatokat. Itt vannak: 90 N (newton) per C és 1,8x10 a mínusz hatodikon N)

2.,

Ha Q töltés a töltéstől r távolságban E térerősséget kelt, mekkora a térerősség

a) 2 Q töltéstől 2r távolságban?

b) 2 Q töltéstől r per 2 távolságban?

(Megoldások: 1 per 2, azaz egyketted E és 8 E)


3.,

Egy 2 méter hosszúságú szakasz végpontjaiban 10 a mínusz hatodikon és -10 a mínusz hatodikon nagyságú töltéseket helyezünk el. Mekkora és milyen irányú a térerősség a szakasz

a) F felezőpontjában?

b) felezőmerőlegesének az F ponttól 1 méter távolságra lévő X pontjában?

c) Van-e olyan pont, ahol a térerősség zérus?

(Megoldások: 1,8x10 a negyediken N per C és 6364 N per C)


Válaszaitokat előre köszönöm, nagyon sokat fogtok segíteni vele!



2015. szept. 22. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Egyszerű képletbehelyettesítés. A fv.-táblából kiírod a képleteket és kész. Ilyen elemi példához mégcsak gondolkodni sem kell, semmi kihívás nincs benne. Ált.iskola 5. osztály.
2015. szept. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Külön matektanárommal megcsináltuk (ő egyébként fizika szakos is), és sajnálattal azt kell mondanom, hogy h*lye vagy. Igen, vannak benne képletbehelyettesítések, de koránt sem 5. osztályos. Most már megvannak a pontos eredmények, levezetve. Ha megcsinálod kijavítom neked és meglátjuk, hogy felérsz-e egy "5. osztályos" szintjéhez!
2015. szept. 23. 18:25
 3/5 anonim válasza:
szia :) nem tudnád nekem ezeket a feladatokat levezetve leírni mert pont nekem is ezek kellenek és én is tök hülye vagyok az ilyenekben ?
2015. szept. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%

Kikérem magamnak ezt a hangnemet!

Ha ezekhez a móricka példákhoz neked külön tanár kell, akkor te vagy a hülye.

Mellesleg a képletekben algebrai összefüggések vannak, amelyek nem haladják meg a négyzetre emelés/gyökvonás szintjét.

Ha ezt nem tudtad, akkor még nagyobb hülye vagy. Általános iskola első osztályából mindenki tudja, hogy 2x2=4. De úgy látszik neked ez is gondot okoz, úgyhogy jobb lesz ha visszahúzol általános iskolába.

2015. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elmondanám, hogy az egyes példákon még a tanárom is elgondolkozott. Na de mindegy nem akarok vitát nyitni, nem érdekel, hogy mit gondolsz!
2015. szept. 23. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!