Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Intervallumos számegyenes...

Intervallumos számegyenes feladatokat keresek! Ajánlanál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most lettem 9.osztályos, és nem akaródzik menni az intervallumos számegyenes. Tudom, hogy ez olyan alap, hogy ennél csak nehezebb lesz, ezért szeretném mindenképpen begyakorolni!


Matek könyvem nincs, amiből feladatokat tudnék megoldani, ezért próbáltam olyan oldalakat keresni, ahol feladatsorok - és a hozzátartozó megoldások vannak.


De sajnos nem találtam olyant, amit kifejezetten erre a részre öszpontosítanak. Tudnátok nekem segíteni?


Nem igazán ismerek ilyen oldalakat, így gondoltam felteszem itt a kérdést, ne haragudjatok ha esetleg off lenne. :(


Aki pedig tud segíteni, annak nagyon köszönöm!!


2015. szept. 24. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Lásd 9-edikeseknek írt sokszínű matematika c. könyv 29-30 oldalát.


Megpróbálok néhány feladatot leírni:

1./ Legyen A=[-4;6[ B=]-6;0] C=]-2;3[

Adjuk meg (A ∪ (B ∩ C )-t és (A ∩ (B ∩ C )-t!


2./ Old meg a következő egyenlőtlenségeket, ha az alaphalmaz a valós számok halmaza:


a./ 2x-3>=5

b./ 1-2x<3x+16 A megoldáshalmazokat kell felírnod intervallumosan.


Hirtelen ennyi. Sz. Gy.

2015. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!