Kijelöljük a számegyenes pozitív felén azokat a természetes számokat, amelyek 7-es maradéka 3. a) Melyik szám áll a 200. helyen? B) Hányadik helyen áll az 1354? Nem kifejezetten az eredmény, hanem inkább a megoldás menete érdekelne.


#számegyenes #200. hely #7-es maradék
2012. szept. 6. 16:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Számtani sorozat.

Első tag:3, differenia:7(ennyit kell hozzáadni hogy a követező ilyen számot megkapjuk.)

200.tagot keressük.

200.tag=első tag+d*(n-1) jelen esetben (200-1)

Így az egyenletünk

200.tag=3+7*199

200.tag=1396


1354=első tag+d(n-1)

1354=3+7*(n-1)

1351=7*(n-1)

193=n-1

194=n

2012. szept. 6. 17:33
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2012. szept. 7. 15:41