Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizikusok! Jól oldottam meg...

Fizikusok! Jól oldottam meg ezt a feladatot?

Figyelt kérdés

Most munkával kapcsolatos feladatokat veszünk,de sajna nem nagyon jön át pl. a munkatétel és a mechanikai energiamegmaradás tétele. Valaki e kettő lényegét le tudná nekem írni érthetően? Viszont itt van ez a feladat,aminek a megoldásával próbálkoztam:

Egy villanymotorral működő emelőgép 10 másodperc alatt emel fel egy 50 kg tömegű zsákot 15 m magasra.Mekkora teljesítménnyel dolgozik a gép, ha hatásfoka 40%-os?


t= 10 s

m= 50 kg

h= 15 m

hatásfok=40%=0,4

P=?

1.W egyenletes emelés= m.g.h=50.10.15=7500J=mivel ennyi munka kell a zsák megemeléséhez,így ez lesz a hasznos munka

2. hatásfok= W hasznos/W összes -> W összes= W hasznos/hatásfok= 7500J/0,4=18750J

3.P= W/t= 18750J:10s=1875 J/s az eredmény.


2015. szept. 27. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, ez nekem teljesen korrektnek tűnik.


(Annyi megjegyzés, hogy a szorzást pont (.) helyett inkább csillaggal (*) jelöld, illetve hogy a J/s az éppen a watt, tehát 1875 J/s = 1875 W. És igen, az kicsit gáz, hogy különböző dolgokat jelölünk ugyanazzal a betűvel…)

2015. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!