Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angolból a következő a házim:...

Angolból a következő a házim: Keress 3 olyan szót, melynek jelentése magyarul összekavaró. Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Gondolt itt a tanár például a közönségre, ami angolul lehet audience, viewer, spectator. vagy a betörő ami lehet burglar, thief, pickpocket. Eléggé sürgős lenne!

2015. szept. 29. 17:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a betörős dolog egy csöppet se stimmel: a thief tolvaj, a pickpocket zsebtolvaj. Semmi betörő. Az első se igazán stimmel: a viewer, spectator néző, de nem közönség, mert az egy gyújtófogalom. Szóval olyan pontatlanul van megfogalmazva ez a feladat, hogy nem igazán világos. Na egy eszembe jutott, ha az jó: bíró, ez judge a bíróságon, de referee a fociban és umpire a teniszben. Talán idefér a nézni is: watch, hogyha mozog a célpont, look at, hogyha áll.
2015. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen a betörős tényleg nem 100%-os, de a tanár így mondta/kéri. Persze megfelel, köszönöm!
2015. szept. 29. 17:53
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Ha csak a betörős nem lenne százas... Minden elismerésem az egyes hozzászólóé. Én a példákból meg sem értettem a feladatot. Ha a tanár adta a példákat, nem mondanám, hogy dicséretes.

A közönség pl. 1/ public 2/house (színház) 3/ audience :)


nekem elsőre a coach jutott eszembe, ami edző a sportban, távolsági busz az utakon, hintó a régi utakon, vagon a vasútnál... de ez azt hiszem, a fordítottja annak, amit a tanár akart, 'iszen itt angol az alap

pad - kerti és általában: bench, az iskolai támlátlan a szótár szerint "form" (én aztat még nem hallottam), nálunk a suliban meg a tankönyvekben "desk", templomi hosszú: "pew"

2015. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
learn
2016. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!