Az arany ember c. műben találkozik Teréza mama és Zófia asszony?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mikor? Hol? hogyan?

Ha nem, akkor meg nem :D



2015. szept. 30. 21:35
 1/4 anonim válasza:
neeem
2015. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 acelsziv ***** válasza:
Igen. Pesten találkoznak a Deák térnél amikor Teréza mama tojásokat visz fel kosárban eladni a piacra.
2015. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sohasem találkoznak a regényben, Teréza mama nem mozdul ki a Senki szigetéről, Zófia asszony pedig Komáromban él.
2015. okt. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De, találkoznak, csak visszaemlékezésben:

"- Uram! Amit már önnek elmondtam, ahhoz még tudja meg azt is, hogy mikor bennünket az a végveszedelem ért, mikor hiába könyörögtem Brazovicsnak, hogy ne tegyen bennünket végképpen koldusokká, akkor azt gondoltam, hogy ennek az embernek van neje, gyermeke, odamegyek, könyörögni fogok a nőnek: az megért, az megszán. Karomra vettem gyermekemet, s égető hőségben felutaztam Komáromba. Felkerestem az ő pompás emeletes házukat. Ott vártam künn a folyosón, nem eresztettek be. Végre előjött az asszony ötesztendős leányával. Én lábaihoz borultam, Isten nevére kértem, szánjon meg, és legyen szószólóm férje előtt. És akkor amaz asszony megfogta a karomat, és letaszított a lépcsőn. Én két karommal gyermekemet védtem, hogy estemben őneki ne legyen baja; és amellett saját fejemet beleütöttem abba az oszlopba, ami a lépcsőboltot tartja. Itt a sebhely a homlokomon most is. És az ötéves gyermek odafenn úgy kacagott utánunk, mikor sántikálva odább menni látott, és gyermekemet sírni hallotta. Azért most azt mondom, hogy hozsánna! És áldott legyen a kéz, mely őket is letaszította azon a lépcsőn, amelyen engem levertek!"

2015. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!