Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy 8 cm oldalhosszúságú...

Egy 8 cm oldalhosszúságú négyzet mindegyik oldalát nyolc egyenlő részre osztottuk, majd a kapott osztópontokat a négyzet oldalaival párhuzamos szakaszokkal összekötöttük. Így 64 db 1 cm oldalhosszúságú négyzet keletkezett. Tovabb?

Figyelt kérdés
Mennyi a legtöbb olyan 1 cm oldalhosszúságú négyzet, amelyet egyetlen egyenes megrajzolásával két sokszögre lehet bontani?
2015. okt. 4. 09:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, szerintem trükkös.

Képzelj el egy sakktáblát, vagy ha van kéznél, vedd elő. Mit mond a kérdés? Van egy négyzeted, 64 négyzetre bontva. Auf ungarisch: sakktábla. Mi a kérdés: kell egy CSÍK, EGY DARAB, amely a LEGTÖBB kiskockát felosztja. Alapgondolkodás: AZ átló feloszt ebből nyoc darabot 16 darab háromszögre. Megjegyzem, szerintem nem ez a megoldás, mert a feladat nem azt kéri, hoyg háromszögekre oszd, hanem sokszögekre. Azaz szerintem a helyes megoldás az, hogyha az átlót eltolod kissé feljebb vagy lejjebb, mert akkor nem 8, hanem 16 kisnégyzeten tolod át az átlót, és őket háromszögekre és trapézokra osztod.

VEgyél egy sakktáblát meg egy vonalzót, és tedd rá. Megérted.

2015. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bocs, természetesen a háromszögek mellett nem trapézok, hanem ötszögek képződnek
2015. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A 8

B 10

C 12

D 15

E 16

Ezek a valaszok

2015. okt. 4. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!