Lejtőn egyenletesen gyorsuló golyó végsebességének kiszámítása?


2015. okt. 4. 20:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Megvan a lejtő hossza és az eltelt idő.
2015. okt. 4. 20:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

s=(a/2)*t^2

Ebben csak a gyorsulás az ismeretlen, ki tudod számolni. Majd ha megvan, akkor a gyorsulás definícióját felhasználva:

a=dV/dT=(v2-v1)/(t2-t1)=(v2-0)/(t2-0)=v2/t2

Vagyis, a gyorsulást ismered, t2 az eltelt idő(adott a feladatban), v2 pedig a golyó végsebessége.

2015. okt. 4. 21:19
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
50%

s=\frac{at^2}{2}\Rightarrow a=\frac{2s}{t^2}

v=at=\frac{2st}{t^2}=\frac{2s}{t}

2015. okt. 5. 09:09
 4/5 Topor G válasza:
Az első válasz (#2) helyesnek tűnik, ha feltételezzük, hogy nulla volt a golyó kezdősebessége. Gondolom ez is benne volt a feladatban, különben kellenének még adatok...
2015. okt. 9. 07:01
 5/5 anonim válasza:
A lejtő hossza s, akkor használjuk v^2=u^2+2as, u=0. Most pedig a=gsinA, g a gravitácios gyorsulás és A a lejtő eltérése a vizszinttől
2015. okt. 10. 09:05