Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért nem tudok rájönni?...

Miért nem tudok rájönni? Egyszerű feladat de bonyolultá írták? Szöveges!

Figyelt kérdés
A kötelet félbehajtották, ezután mégegyszer. Majd átvágták valahol teljesen a kétszer félbehajtott kötelet, de a vágás nem a hajtásoknál történt. Az így kapott darabokból kettőnek 9-9cm a másik kettőnek 4-4 lett a hossza. Hány cm volt az eredeti hossza a kötélnek?

2015. okt. 7. 10:06
 1/5 anonim válasza:

Nem tudom biztosra mert alapból nem vagyok jó matekos, dee

ha a darabok hosszát összeadod nem jön ki egyből az eredeti hossz? 9+9+4+4 azaz 26 cm ^^

2015. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a műveletet egy kötéllel. Öt darabot kapsz, de csak négynek van megadva a mérete. A legelső félbehajtás utáni csúcs duplázódik. Azaz vagy 18, vagy 8 cm. Ez attól függ, hogy hol vágjuk el. 9+9+4+4+18=44 cm

Vagy: 9+9+4+4+8=34 cm


Hátha ír még valaki választ. Kicsit én is bizonytalan vagyok.

2015. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A vicc az hogy ez harmadik (!) osztályosoknak van....
2015. okt. 7. 15:27
 4/5 A kérdező kommentje:
30 34 35 40 44 ezek lehetnek a válaszok.
2015. okt. 7. 15:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm a segítséget, a második válaszoló mondta jól. Ráadásul több jó válasz is lehetséges.
2015. okt. 7. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!