Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól számoltam ki a fizika...

Jól számoltam ki a fizika házimat? (Sürgős)

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek. Nem vagyok túl okos fizikából és kaptam egy nehéz házi feladatot. Letudnátok ellenőrizni kérlek? A családból senki sem ért hozzá, én viszont jegyet fogok kapni rá és nem szeretném ha rossz lenne. Minden választ nagyon szépen köszönök előre is. És bocsi hogy odaírtam hogy sürgős csak tényleg fontos lenne, ha minél hamarabb választ kapnék rá mert holnapra kell.

Szóval a feladat:

Mennyi ideig fékezett az az autó, amelynek sebessége -0,5 m/s² "gyorsulással" csökkent 72 km/h-ról 54 km/h-ra?


Adatok:

V1 = 72 km/h = 20m/s

V2 = 54 km/h = 15m/s

a = -0,5 m/s²

t = ?


Megoldás:

V1-V2 = a x t (x=szorzásjel)

20 m/s - 15 m/s² x t

t = -10 m/s


10 másodpercig fékezett az autó.


Csak írjátok meg hogy jó lett-e. Nagyon szépen köszönök minden segítséget előre is.


15/L



2015. okt. 8. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:

(20m/s - 15m/s)/(0,5m/s2) = 10s-ig fékezett.

Tehát jó, csak figyelj a mértékegységekre.

2015. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jaj tényleg! 10s És még egy sort ki is hagytam a megoldás részből ami a "t=10s" fölé jön. Ez az: 5 m/s = -0,5 m/s² x t

Remélem ezt is jól írtam. Nagyon szépen köszönöm a választ. További szép estét kívánok neked! :)

2015. okt. 8. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!