Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan szerkesszek rombuszt?

Hogyan szerkesszek rombuszt?

Figyelt kérdés
Nagyon régen nem szerkesztettem, de most kellene egy rombuszt. Leírná valaki a szerkesztés menetét?
2010. márc. 15. 18:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
53%
Attól függ hány fokos és hány cm-es.
2010. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oldalai 6 cm-esek, az "a" oldal magassága 4 cm.
2010. márc. 15. 19:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Sürgős lenne! =(
2010. márc. 15. 19:56
 4/12 anonim ***** válasza:

A rombusznak minden oldala egyenlő vagyis minden oldal "a".Na akkor felméred "a" oldalt. Így ugye lesz két csúcsod is, mondjuk "A" és "B" csúcs. "a" oldalra csinálj két merőlegest. Mérd rájuk a magasságot vagyis 4 cm-t, majd kösd össze őket. Majd "A"-ból és "B"-ből körívezz "a" oldal hosszával. A metszéspontokat kösd össze és elvileg kész van a rombuszod.

Remélem érthető volt :)

ha nem akkor majd még megpróbálom másképp elmagyarázni.

2010. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Megszerkeszted az egyik oldalt,legyen a neve "a", ami ugye 6 cm-es. Erre szerkesztesz egy merőlegest, arra ráméred a magasságot. Ahol rámérted, ott szerkesztesz egy újabb merőlegest, ami ugye párhuzamos lesz az "a" oldallal. Az "a" oldal egyik végpontjából körzőzöl 6 cm-rel (kinyitod a körzőt, és egy ívet húzol vele). Ahol ez az ív metszi a párhuzamost, amit szerkesztettél, ott lesz a harmadik csúcs (az első 2 ugye az "a" oldal 2 végpontja). Ugyanezt megcsinálod a másik végponttal is, összekötöd a 4 csúcsot, és megvagy. Igazából ez ugyanaz, mint a paralelogramma szerkesztése, csak az oldalai egyenlőek.

Remélem segítettem, ha valamit nem értettel, kérdezz nyugodtan.

2010. márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak azzal vagyok bajban, hogy amikor megcsinálod a magasságát, onnan hogy csinálod a párhuzamost? =S
2010. márc. 15. 20:31
 7/12 anonim ***** válasza:

20:04-es vagyok. nem muszáj párhuzamost csinálni. elég ha csak az "a"-ra csinálsz két merőlegest, mindkettőre ráméred a magasságot és összekötöd a két pontot.

így nagyjából érthető? ha nem szólj nyugodtan :)

2010. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Háát.. Talán. Majd valahogy megoldom. Köszönöm! =)
2010. márc. 15. 20:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Szívesen. :)
2010. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sikerült, jó lett a dolgozatban! =) Köszönöm még egyszer!
2010. márc. 16. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!