Egy olyan házit kaptunk nyelvtanból, hogy írjunk riportot. Csak az a probléma, hogy nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Hogyan fogjak hozzá a riporthoz?

Figyelt kérdés
Tehát írni kell egy riportot. Valamilyen érdekes témáról na de miről? Mert nem tudok semmilyen érdekes emberrel kapcsolatba kerülni, hogy ki faggassam majd utána megírhassam a csodálatos riportot.Sajnos még segítséget sem tudok kérni senkitől, úgy hogy ez maradt az utolsó esélyem. Az már nem is riport ha nem találkozok maga az alannyal hanem csak én így leírom riportszerűen? Teljesen tanácstalan vagyok! Formailag, hogy néz ki egy riport? Vannak benne kérdések és válaszok de közben mégsem csak teljesen párbeszédből áll? Akinek van ebben tapasztalata azt nagyon kérem legyen szíves és segítsen nekem!

2015. okt. 11. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Pl csinálhatsz riportot a szüleiddel vagy a testvéreddel nagymamáddal..stb.

Nem kell érdekesnek lennie, lehet akár a munkájukról is írni vagy valami hétköznapi témában.

Pl október 1 volt a zenei világnap ez a fő témád, írsz egy 2-3 mondatos bevezetőt, hogy ennek apropóján csinálsz riportot, mondjuk apukáddal.

És akkor lehet kérdéseket összeállítani:- megünnepelte-e? - Neki mi a kedvenc zenei irányzata? Milyen sűrűn hallgat zenét? Kedvenc együttes? Szokott-e koncertre járni... stb


Ha valaki ismert emberrel készít riportot, akkor általában illik előtte felkészülni az illetővel kapcsolatban, és az adott témával milyen kapcsolatban áll és így készülni a kérdésekkel.


Nem egy nagy kaland ilyet összehozni, mondom ha van valaki a családban aki segít, akkor kb fél óra alatt megvagy vele.

2015. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet egy rövid bemutatása a helyszínnek, ahol találkozol a riportalanyoddal, ezzel kezdheted.

Pl. Szép, napos időben ülünk egy kellemes kávézó teraszán, a megbeszélt találkozóra mindketten előbb érkezünk.

Én már messziről megismerem....

Jöhet egy rövid bemutatás, külső leírása, egy-két ismertető info a riportalanyodról...

Természetesen lehet olyan emberrel is riportot készíteni,/bár fizikailag nem találkozol vele, csak elképzeled / akiről esetleg sokat tudsz, mert érdekel a munkássága, személyisége, pl. egy sportoló, vagy sorozatszínész, akiket a fiatalok szívesen követnek nyomon a bulvárban megjelent cikkek kapcsán is. ...

2015. okt. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!