Számtani sorozat kérdés, a1 és d kiszámítása?


5 a3 + 10 a5 = 48

Mi a sorozat első tagja (a1) és mi a differenciál (d)? Tagja-e a sorozatnak a 180?



2015. okt. 12. 19:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1.) a1=0,2 d=0,9

0,2 1,1 2 2,9 3,8

5*2=10 10*3,8=38 10+38=48

(180-0,2) / 0,9 = 199,777… → 180 nem tagja a sorozatnak


2.) a1=1,02 d=0,654

1,02 1,674 2,328 2,982 3,636

5*2,328=11,64 10*3,636=36,36 11,64+36,36=48

(180-1,02) / 0,654 = 273,66972477… → 180 nem tagja a sorozatnak


3.) a1=1,2 d=0,6

1,2 1,8 2,4 3 3,6

5*2,4=12 10*3,6=36 12+36=48

(180-1,2) / 0,6 = 298 → 180 tagja a sorozatnak


4.) a1=2,1 d=0,33

2,1 2,43 2,76 3,09 3,42

5*2,76=13,8 10*3,42=34,2 13,8+34,2=48

(180-2,1) / 0,33 = 539,090909… → 180 nem tagja a sorozatnak

2015. okt. 13. 13:58