Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ebben a kémiai feladat megoldá...

Ebben a kémiai feladat megoldásában kérnék segítséget?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Általában nem szoktam elakadni ilyen feladatokon, de akárhogy átszámolom, nekem mindig ugyan az az eredmény jön ki, ami a megoldókulcs szerint rossz.

Tehát:

Hány cm3 2,186 mol/dm3-es, 1,126 g/cm3 sűrűségű H2SO4 oldatot kell 1000 cm3 vízhez kevernünk, hogy pontosan 4,80 m/m%-os H2SO4 oldat képződjön? A 4,80 m/m%-os oldat sűrűsége 1,030 g/cm3.

Próbáltam a definíciókból kiindulni, ismeretlen bevezetésével kalkulálni, és végső tudatlanságomban még a keverési egyenlet különféle variációjával is megpróbáltam számolni, bár rájöttem, ez utóbbi nem játszik.

A segítséget előre is köszönöm!



2015. okt. 13. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

1.a minimum h az anyagmennyiségét kiszámolod és aztán az sem árt ha megnézed h hány értékű sav!csak 2 jótanács kapásból!

hova jársz suliba?

ha megírod és van akkora szerencséd h oda ahova én akkor segítek mondjuk holnap

pápá

2015. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hali.

Nem igazán értelek... :D

A debreceni Vegyipari Szki.-ba járok..

2015. okt. 19. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!