Hogyan oldom meg ezt a fizkém feladatot?


Esti tagozaton vagyok, és sanos lemaradtam az anyaggal, és bajban vagyok. Esetleg ha valaki elmagyarázná aki ért ehez, lehet megérteném.

köszönöm


Valamely 0,8 köbméter térfogatú gáztartályban 250 mol c3h8 gáz van. Mennyi a palackban uralkodó nyomás szobahőmérsékleten? hány kg a palackban lévő gáz tömege?



2015. okt. 17. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt kellene elolvasnod.

[link]

250 mol propán gáz tömegét meg csak ki tudod számolni ha nem akkor mond meg a tanárnak hogy kérsz egy egyest.

2015. okt. 17. 13:04
 2/10 anonim ***** válasza:

1 mol propán:

C3H8: (3db szén és 8db hidrogén) : 3*12g +8* 1g=44g/mol.

A gáz tömege: 250mol*44g/mol=11000g=11kg

2015. okt. 17. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszomban levő link nem műkszik mert tettem egy pontot a végére.

A helyes link:

[link]

2015. okt. 17. 13:10
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm.

igen így elnézve egyszerű volt :) túlbonyloítottam :S

a többi ilyen tipusút meg is oldottam.


van itt még 2 féle feladat.


Számítsa ki 10 az 5.en Pa nyomású N2O gáz sűrűségét.


A 300 köméteres tanteremben reggel 10 az 5 en nyomásű levegő volt (18 C), csukott ablakon kerestül 42 fokosra emelkedett a a hőmérséklet. Mekkora lett délutánra a a légnyomás a teremben?

2015. okt. 17. 13:22
 5/10 anonim ***** válasza:

"Számítsa ki 10 az 5.en Pa nyomású N2O gáz sűrűségét. "

Ehhez kell a gáz hőmérséklete is mert lehet a nyomás a hőmérséklet függvény is.

A másodiknál az egyesített gáztörvényt kell használni:

[link]

2015. okt. 17. 13:38
 6/10 anonim ***** válasza:
P1/T1=P2/T2 -re lehet egyszerűsíteni a képletet mert a V (térfogat) állandó a példában.
2015. okt. 17. 13:40
 7/10 A kérdező kommentje:

1. értem.

másodikat levezetnéd esetleg nekem?

2015. okt. 17. 14:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és az elsőnél kihagytam amit hiányoltál a hőmérsékletet hogy 28 fok.
2015. okt. 17. 15:36
 9/10 anonim ***** válasza:

A második:

P*V/T= állandó alap gáztörvény.

Mivel a feladatban V állandó ezért P/T is=állandó.

Legyen P1 a kezdeti nyomás T1 a kezdeti hőmérséklet.

P1/T1=P2/T2 (p2,T2 a végállapot nyomás és hőmérséklet.

P2=P1*T2/T1=10^5Pa*315K/291K=1,08247*10^5Pa

2015. okt. 17. 16:42
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. okt. 17. 23:06