Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hány részre oszthatja a teret...

Hány részre oszthatja a teret 4 sík, ha a) közülük legalább 3 párhuzamos b) közülük 2 párhuzamos?

Figyelt kérdés
Köszönöm ha segítetek:)

2015. okt. 18. 12:37
 1/3 anonim ***** válasza:

a) 6 db részre


b) 9 db részre

2015. okt. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyiban kötekednék az #1 válaszával, hogy a kérdésben az szerepel, hogy "Hány részre oszthatja", és nem az, hogy "_Legfeljebb_ hány részre oszthatja". Tehát szerintem itt egy-egy intervallumot kellene megadni, hogy melyik esetben mennyi lehet az egymástól a síkokkal szeparált térrészek száma.
2015. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy a síkokat végtelennek tekintjük-e, vagy méretet szabhatunk-e nekik. Mert ha tetszőleges méretet adhatunk nekik, akkor akár úgy is elhelyezhetjük őket, hogy ne osztják ketté a teret. Viszont ha végtelen kiterjedésűek, akkor mindenképpen úgy osztják szét, ahogy én leírtam. Mert ha van két párhuzamos, az már alapból 3 felé osztja. És nem tudunk másik kettőt úgy elhelyezni, hogy azok ne metsszék a másik két párhuzamos síkot. Persze az sem mindegy, hogy a síkok egymásba tolhatóak-e, vagy sem.
2015. okt. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!