Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Három ellenállás. Ez most...

Három ellenállás. Ez most soros vagy párhuzamos?

Figyelt kérdés
Ha három ellenállás egy háromszög három oldalán van elhelyezve, úgy hogy a háromszögnek csúcsainál elágazások vannak, akkor hogy számolom ki az eredő ellenállást? Vagy inkább ami fontosabb mi mivel van sorban és párhuzamosan?

2015. máj. 15. 11:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

[link]


8.oldal

2015. máj. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És ennél egyszerűbb vagy érthetőbb megoldás nincs? mert ezt én is néztem, de még így sem értem... :/
2015. máj. 15. 12:20
 3/20 anonim ***** válasza:

Tetszőleges két pont között kiszámolhatod egyszerűen az eredő ellenállást, mivel ez egy "vegyes kapcsolás" ott van a jegyzet elején.


Egyébként szép jegyzet, tetszik!

2015. máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De "egyszerűen" is csak akkor tudom kiszámolni ha tudom, hogy mi mihez hogyan kapcsolódik, de én nem értem ezt a kapcsolást... nem csak egyszerűen párhuzamosak egymással, hanem nem tudom... és épp ez a kérdésem.
2015. máj. 15. 12:55
 5/20 anonim ***** válasza:

most olvastam csak végig a kérdésed :)


Eredő ellenállást 2 pont között lehet számolni.

Na most amit te írtál, az 3 pont között van, tehát ennek ez a legkevesebb ellenállásból álló rajza.

2015. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Akkor itt nem is tudok eredőt számolni?
2015. máj. 15. 13:07
 7/20 anonim ***** válasza:
Két pont között mindig lehet eredőt számolni...
2015. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy itt értetlenkedek, ezek szerint nem értek a fizikához... Tehát akkor mondjuk kiszámolom két oldal eredőjét, mert azok párhuzamosak (?), de utána hogy haladok tovább a harmadik oldallal?
2015. máj. 15. 13:19
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha háromszögben vannak az ellenállások akkor két csúcs között az van, hogy kettő mindig sorosan van kötve, majd a két sorossal párhuzamosan a harmadik.
2015. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
De egyáltalán miről beszélünk? Delta kapcsolás? Csillag kapcsolás? Vagy mi? A kérdésből nekem nem derül ki.. Rajzold már le!..
2015. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!