Fizika feladat. Hogyan kell megoldani?

Egy személyfelvonó egyenletesen 12 m/s sebességgel mozog lefelé. A felvonó mellett kavicsot ejtünk el. Mennyi idő múlva és hol találkozik a kavics újra a felvonóval? Mekkora a találkozáskor a kavics sebessége?

2015. okt. 18. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:

(g/2)*t^2 = v*t

Ha g=10 m/s^2, akkor:

5*t^2 = 12*t

5*t = 12

t = 12/5 másodperc múlva találkoznak


s=12*(12/5) métert tesznek meg


v=g*t=10*(12/5)= 24m/s lesz a kavics sebessége

2015. okt. 18. 15:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. okt. 19. 07:18