Mely valós számpárok elégítik ki az egyenleteket? x+3y=7 x*y=2

El tudná ezt nekem valaki lépésenként magyarázni?

2015. okt. 18. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

1) x + 3y = 7

2) x*y = 2


2) egyenletből x=2/y

Ezt visszaírva 1)-be:

(2/y) + 3y = 7

2 + 3y^2 = 7y

3y^2 - 7y + 2 = 0

Megoldóképlettel:

y1=2

y2=1/3


Visszaírod ezeket 2-be:

x1*y1=2

x1*2=2, amiből x1=1


x2*y2=2

x2*(1/3)=2, amiből x2=6


Tehát a megoldás számpárok:

x1=1 és y1=2

x2=6 és y2=1/3

2015. okt. 18. 17:56
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát ezt, nagyon szépen köszönöm
2015. okt. 19. 00:24