Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy hét alatt meg kéne tanulno...

Egy hét alatt meg kéne tanulnom 9 oldalnyi számviteli fogalmat szó szerint. Milyen technikával lenne érdemes nekiállnom?

Figyelt kérdés
Időm van rá, de már előre félek, hogy elcsúszok. Beosztottam minden napra egy adagot, de nem tudom, hogy hogy lenne érdemes tanulnom. Esetleg mint egy verset? Elmondok egy sort olvasva, majd megpróbálom fejből? Érteni értem már, hogy mi mit jelent, de szó szerint visszaadni teljesen más.

2015. okt. 20. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint? Az elég kemény. Én úgy tanulnám (és tanulok is a mai napig), hogy mindent kidolgozok külön füzetbe. Csak ezzel a módszerrel sok minden megmarad a fejemben, aztán részenként megpróbálom visszamondani az anyagot, sorról sorra haladva, de nem szó szerint, csak a lényeget. Bár van, hogy nem nagyon értem az adott mondatrészt, és olyankor szóról szóra tanulok. Az elején nehéz, de ha aztán leülepedik (nekem akkor szokott, amikor alszom), meglepődök, hogy mindent tudok, pedig előtte nap úgy éreztem, semmi nem maradt meg. :)
2015. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A PÁSZTOR ***** válasza:
100%
Sajnos az idő rövidnek tűnik. Én úgy tanulok és tanultam is, hogy közben számot adok a tudásomról másoknak. Beszélgetek a témában a barátaimmal, magam is tanítok és ha lehet akkor abból is amit frissen tanulok illetve kutatok.
2015. okt. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Legközelebb (még) több időt adok magamnak, ennyi idő alatt valóban elég kemény volt, nem nagyon tudott "leülepedni".
2015. okt. 31. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!