Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2-3 hónapja kezdtem futni...

2-3 hónapja kezdtem futni terepen. A célom az alsótestem formálása, milyen tempóban, technikával érdemes ezt tenni?

Figyelt kérdés

Olvastam sok cikket erről és ellentmondásokba ütköztem. Van ahol azt tanácsolják, hogy szakaszosan fussak gyorsan, majd lassabban és ezt váltogassam, máshol meg azt írják, célravezetőbb, ha lassú (beszélgető) tempóban futok hosszabb távon.

Melyiket technikával érdemes szerintetek formálni a lábaimat és a fenekemet? Nem vagyok túlsúlyos, csak ritkán mozogtam eddig. Most 2-3 szor megyek egy héten. Türelmes vagyok, nem várok sem csodát, sem gyors, világra szóló eredményt. Mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. szept. 11. 20:24
1 2
 1/15 Osynho ***** válasza:
A futás elsősorban nem erre való. Súlyzós edzésekkel sokkal hatékonyabban tudnál edzeni és hamarabb érnél el eredményeket. Rendes táplálkozás mellett persze. :)
2013. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Legyen mellette erősítő edzés is, a futással nem sokra mész önmagában. Guggolás, kitörés, stb.
2013. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor mire jó a futás? Pusztán az állóképesség miatt? (Mondjuk nekem eleve jó érzés, szóval már csak ezért sem hagynám abba)
2013. szept. 11. 20:45
 4/15 anonim ***** válasza:
Arra pl jó. De nem írtam, hogy ne fuss, csak izmosodásra kevés.
2013. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a segítséget! :)
2013. szept. 11. 20:54
 6/15 aikiboxer ***** válasza:
Ha meredek hegyoldalon futok felfelé, az sem jó izmosodásra?
2013. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
az kicsit jobb, de nem elég.:)
2013. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Osynho ***** válasza:
Minek kínlódni a futással, ha guggolással fél óra alatt taccsra vágod a combodat és stimulálod az izmokat a növekedésre? :) Persze a futás attól még jó és hasznos, de ha van olyan mozgásforma, ami hatékony, akkor miért nem azt csináljátok?
2013. szept. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem én, de a kérdés alapvetően nem arra vonatkozott, hogy milyen mozgással formálhatom leghatékonyabban a lábaim, hanem hogy ha már futok, akkor melyik futástechnika a legjobb. (Ettől függetlenül persze az eddigi válaszok is hasznosak voltak csak nem teljesen a kérdés szempontjából)
2013. szept. 11. 21:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Izmosodni inkább rövid sprintek kellenek. Szóval intervallum edzés legyen.
2013. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!