Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magnézium reakciók (azt hogy)?

Magnézium reakciók (azt hogy)?

Figyelt kérdés

Honnan tudom, hogy pl


a magnesiumoxid és ózon reakciója során magnesium dioxid és oxygen keletkezik??

( MgO + O3 --> MgO2 + O2 )

vagy pl honnan a fenéből szerzek sima oxigénatomot, hogy azzal reagáltassam a magnesium különböző elemekkel képezett molekuláit?? -->

MgO2 + O --> MgO + O2

vagy OMgO2 + O --> MgO2 + O2

ezeket honnan tudom egyrészt hogy mi keletkezik meg minden



2015. okt. 22. 19:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát egyrészt az ózon az úgy jön létre, hogy UV sugárzás gerjeszt O2 molekulákat, tehát energetikailag van lejjebb az O2 legalábbis és tudjuk, hogy minden az energiaminimumra törekszik

MgO2 meg nincs. A Magnézium 2 elektront szeretne leadni az oxigén kettőt felvenni, ezért MgO az oxidjának képlete.


Tudsz naszcensz oxigént szerezni, van rá pár ötletem, de szerintem nem középiskolás szinten, hanem elemi szinten vannak a kémiából lemaradásaid.

2015. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

[link]


ezeket innen másoltam ki, mert a magnézium-peroxidról kellett kiselőadást csinálnom.

( Contents--> 5. Common Environmental Reactions )


de azért köszi a választ.!

2015. okt. 23. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!