Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek feladat: Lefedhető-e...

Matek feladat: Lefedhető-e hézagmentesen egy 6x6-os négyzetrács (átfedés és lelógás nélkül) ha csak ilyen alakzatokat használunk?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná és megcsinálná nekem? Én nem nagyon értem.

2015. okt. 24. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyeneket?
2015. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Így szól a feladat. Amit lehet leírtam.
2015. okt. 24. 16:36
 3/11 anonim ***** válasza:

Olyannal lefedhetô. Ha van benne emilyen meg amolyan is akkor már nem.

Ábra vagy egyéb leírás nélkül ez a legpontosabb amit meg lehet határozni.

2015. okt. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 2xSü ***** válasza:
100%
Ugye van egy 6x6-os négyzetrács. Elképzeled, lerajzolod, oké. A kérdés, hogy lefedhető-e egy bizonyos alkazattal. De milyennel? A feladatból így nem derül ki. Gyanítom, hogy vagy rosszul írtad fel a feladatot, vagy a beírt feladat egy részfeladat és mondjuk egy előző feladat eredményéül kapott alakzatra vonatkozik az „ilyen” mutató névmás.
2015. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 2xSü ***** válasza:
100%
(Esetleg a feladathoz tartozik egy ábra is, ami nélkül természetesen a feladat értelmezhetetlen.)
2015. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem! Ez egy versenyfeladat a szünetre, és mindent leírtam amit lehetett, nincs ábra meg semmi.
2015. okt. 25. 06:43
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 06:43


Akkor rosszul írtad le a füzetedbe, vagy rossz helyről írtad le, stb. Ilyen feladat nincs, mert ez így megoldhatatlan.


(Illetve ha azt nézzük, hogy az "ilyen alakzatok" halmaza üres emiatt a leírás miatt, az üres halmazra pedig általában úgy tekintünk, hogy rájuk minden állítás igaz, így az is igaz, hogy lefedhető hézagmentesen egy 6x6-os négyzetrács átfedés és lelógás nélkül, de biztosan nem ezt kéri a feladat)

2015. okt. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezt egy nyomtatott lapon kaptuk szóval én nem írtam el semmit. Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. okt. 25. 14:04
 9/11 2xSü ***** válasza:
Tényleg nincs előtte egy másik feladat? Akkor értelmezhető lenne az „ilyen” szó.
2015. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nincs; de szerintem rossz a nyomtatás vagy elfelejtettek odarakni egy képet.
2015. okt. 26. 06:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!