Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matek feladat: Lefedhető-e...

Matek feladat: Lefedhető-e hézagmentesen egy 6x6-os négyzetrács (átfedés és lelógás nélkül) ha csak ilyen alakzatokat használunk?

Figyelt kérdés
Valaki elmagyarázná és megcsinálná nekem? Én nem nagyon értem.

2015. okt. 24. 16:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Alapvetoen a sikot nem tudja lefedni tul sok elem. Ezek kozul semmi nem johet szoba, aminek nincs derekszogu sarka, azaz pl hatszog nem johet szoba jelen esetben, mert vagy nem fedne, vagy lelogna.

A 6x6-os tablat tehat alapvetoen csakis derekszogu haromszogekkel es teglalapokkal (ide ertve a negyzeteket is ugyebar) lehet lefedni a megadott modon. Ezek kozul se minddel. Le lehet fedni pl 1x1, 2x2, 6x6 negyzetekkel, ezeket megfelezo haromszogekkel, stb. Viszont nem lehet lefedni 4x4-es negyzetekkel. Le lehet fedni pl 1x2-es teglalapokkal vagy 1x6 teglalapokkal vagy 1x3 vagy 2x3 stb. A te dolgod lehetne vegigzongorazni az osszeset. Az osszes olyan derekszogu harmoszog is jo, ami egy ilyen teglalap atlojaval keletkezett fel-teglalap.

(Es most csak az egesz egysegnyi teglalapokrol beszeltunk, mert alapvetoen barmilyen tort oldalhosszuval is lefedheto, ha abbol egesz darab fer ki, pl 0.5x0.5 negyzettel).

2015. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!