FKlara kérdése:

Fizika feladat: Mennyi idő telik el addig, amíg 54 Hz frekvenciájú,8 cm amplitúdójú, szinuszos rezgés kitérése 3 cm-ről 7 cm-re növekszik?


2015. okt. 25. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát visszanézed, hogy 3 és 7 cm-hez mekkora szögek tartoznak, a kettő különbsége úgy aránylik a teljes kör szögéhez, mint a kívánt eredmény a frekvenciából számolható rezgésidőhöz...
2015. okt. 25. 15:33
 2/2 tatyesz ***** válasza:

x(t)=A*sin(ωt)


ω=2πf=2π*54=339,3Hz

A=8cm


3=8*sin(339,3*t1) -> t1=0,001133s


7=8*sin(339,3*t2) -> t2=0,00314s


Δt=t2-t1=0,002s

2015. okt. 26. 07:41