Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy oldjam meg ezt a mértani...

Hogy oldjam meg ezt a mértani sorozatos feladatot? (Sürgős)

Figyelt kérdés
A második és harmadik tag összege 52. A harmadik és ötödik tag szorzata 9216. Mi a sorozat első 5 eleme?
2015. okt. 30. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A tagokat átírod a(1) és q függvényében, és kapsz egy kétismeretlenes egyenletrendszert.
2015. okt. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ebből a megoldásból a kiinduló ötletet ellesheted:

[link]

2015. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1: Algebrai úton szeretném megoldani inkább.

2: Próbálkoztam ezzel is, és ki is hoztam egy másodfokú egyenletet, miután meglett, hogy a4=96. Méghozzá ezt:

52q^2-96q-96=0 , de az egyenlet nem ad megfelelő megoldást. Lehet, hogy elrontottam valamit a számolásban?

2015. okt. 30. 17:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Az egyenleted is jó. Valóban "csúnya" eredménye van.

Nem írtál el valamit?

2015. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elnézést én voltam a barom. Két feladat adatait cseréltem össze. És ezen rágódtam vagy egy órája. De most sikerült megoldani. Köszönöm.
2015. okt. 30. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!