TheSanyi18 kérdése:

Hogyan tudom kiszámolni a deltoid átlóit ha területe 108cm2 és az egyik átlója 3-szor nagyobb a másik átlónál?

2015. okt. 31. 11:27
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

T=e*f/2

T=e*3e/2 (mivel az egyik 3-szorosa a másiknak)


Innen pedig menni fog szerintem :)

2015. okt. 31. 11:46
 2/3 A kérdező kommentje:
Az oké, idáig eljutottam csak nem tudom hogyan tovább
2015. okt. 31. 12:36
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

T=e*3e/2

108=e*3e/2

Innen egyismeretlenes egyenlet.

Megkapod az "e" értékét, abból az "f" meg már csak egy szorzás.

2015. okt. 31. 13:54