Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan lehet (határozatlan)...

Hecvid kérdése:

Hogyan lehet (határozatlan) integrálni ezeket?

Figyelt kérdés

Van egy házifeladat, amiben meg kell adni pár függvénynek a határozatlan integrállját. Ez nem is lenne probléma, csak az a gond, hogy meg van adva, hogy milyen integrálási szabályt kell használni.

Kettő már sikerült, azok nincsenek is itt.

A linkelt képen vannak a feladatok és jobbra mellettük, a szabály amit használni KELL.


[link]


Mivel az adott szabállyal való megoldás a problémám, igazából a levezetés érdekelne. (nem csak az eredmény, mivel azt más módon már minddnél kiszámoltam)


Nagyon hálás lennék, ha tudnátok segíteni (akkor is, ha nem az összesben)



2015. okt. 31. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A jobb oldali második és harmadik szabályt tuti felcserélted. Ezekkel pont azokat nem lehet megoldani, amihez te írtad.
2015. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sőt, a cosinusos integrálhoz nem is értem, miféle szabály kellene a sima cos integrál helyett.
2015. okt. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy biztosan nem cseréltem el, mivel így kaptam. Igazából én is csak segítek valakinek és számomra is fura volt. Főleg azért, mert az egyik feladat (ami nincs ezek között) amit sikerült megoldanom, az szemetszúróan egyszerűbb lett volna egy másik képlettel...


Ennek ellenére, mivel annyira nem vagyok benne ebben a témában, úgy gondoltam, hogy inkább biztos ami biztos, megkérdezem, hátha mégis én tévedek és csak a feladat nehéz, de most, hogy más forrás is alátámasztja, biztos vagyok benne, hogy össze lettek keverve a képletek.


Köszönöm a segítséget.

És remélem ha meglesz a jó párosítás, már nekem is sikerülni fog :)

2015. okt. 31. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!