Két m tömegű, egymástól l távolságra levő testet között a gravitációs vonzóerő F nagyságú. Majd az egyik tömeget elmozdítjuk, így a köztük levő távolság 6,9l lesz. Hányszorosára változik a vonzóerő?

2015. nov. 2. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


F = G * m1 * m2 / d^2


ahol

G = 6,67384 * 10^(-11) m^3 / (kg * s^2)

m1 = m

m2 = m

d1 = l

d2 = 6,9 * l


Behelyettesítve:

F1 = G * m^2 / l^2

F2 = G * m^2 / (6,9 * l)^2


Osszuk el F2-t F1-gyel:

F2 / F1 = (G * m^2 / (6,9 * l)^2) / (G * m^2 / l^2) = l^2 / (6,9 * l)^2 = 1 / 6,9^2 = 1 / 47,61 = 0,021

2015. nov. 2. 12:42
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. nov. 2. 14:54