Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Légy jó mindhaláligban...

A Légy jó mindhaláligban Gimesi fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

Azt hittem, hogy fiú, de aztán ehhez a részhez értem:


- Sok ronda lány jött hozzájuk - mondta hirtelen, mert félt, hogy kitalálja Gimesi az igazat.

- Ne beszélj! - szólt Gimesi, s az ecset megállott a kezében. - Lányok?

- Igen.

- Kislányok? Olyan, mint én?

- Igen.


Most akkor hogy van? :s



#Móricz Zsigmond #Nyilas Misi #Légió mindhalálig
2015. nov. 3. 07:01
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:
Lajos...
2015. nov. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy "Lajoska", de akkor hogy értsem az idézett részletet?


Lehet, hogy hermafrodita volt?

2015. nov. 3. 07:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia !

Nyilas Misi Orczy Vilmosékhoz, osztálytársához és barátjához, a gazdag fiúhoz ment vendégségbe.

Ott érkeztek szintén vendégségbe később a fiú "kuzinjai", unokatestvérei, akik lányok voltak.

Amikor megérkeztek, Misi olyan zavarba jött, hogy gyorsan elköszönt tőlük és hazament a kollégiumba.

Ezt az élményét mesélte másik osztálytársának, és barátjának, Gimesi Lajosnak.

Az "Olyan, mint én ?" kérdés az életkorra, a magasságra vonatkozhat, nem arra, hogy ő /Gimesi/ is lány lenne.

Egyébként akkor a gimnáziumba csak fiúk jártak !

Azért volt olyan szégyenlős Misi, mert otthon is öten voltak fiúk, az iskolában sem voltak koedukált, vegyes osztályok !

2015. nov. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!