Ez így helyes? (angol)

Figyelt kérdés

First of all we must speak about a Hungarian national holiday. The 15th day of March in memory of the 1848-49 Revolution and War of Independence, and the 6th day of October we remember to the end of the war of independence.

The 20th in August we celebrate of state Foundation. At this day we can see an air show and a fireworks above the Danube.

The 23th day of October memory of the 1956 War of independence.


A dátumozás terén nem igazán vagyok otthon, nem pontosan értem, hogy mit hova kell tenni/rakni. ha tudnátok még valamilyen variációt írni, hogy ne legyenek olyan egyhangúak azt megköszönném


2015. nov. 5. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Hiányoznak a prepozíciók, ahol van, ott nem jó. Emellett az egész szöveg értelmetlen, mert úgy kezded, egy nemzetni ünnepről kell beszélni(?), aztán háromról írsz.

Dátumnál nem kell sem 'the', se 'of', csak beszédben. 'day' meg beszédben sincs.

2015. nov. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez így sajnos nem túl érthető egy angolnak... meg nekem sem.

Nem tudom, hogy mi az idézet célja és milyen szövegbe illeszkedik, fontos lenne a kontextus. Inkább írd le magyarul és lefordítom neked magyarázattal.

2015. nov. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!