Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikából feladtak 5...

Matematikából feladtak 5 Zrínyis feladatot?

Figyelt kérdés

Ezeket nem értettem


1.Egy fordító asztalán lévő 12db könyvből 7 nem francia nyelvű és 4db regény.A regények közül 3db nem francia nyelvű.Hány olyan könyv van,amely francia nyelvű,de nem regény?


(A)3 (B)4 (C) 5 (D) 6 (E) 7


2.Egy téglatest élei 0,25m;40cm és 1500ml hosszúak.Hány köbdeciméter a téglatest térfogata?


(A)1,5 (B) 15 (C) 150 (D)1500 (E)15000


3. A krítek bolygóján 1évben 180nap,1 hónapban 10nap van.Minden 7.évben Krit Évet tartanak,ami azt jelenti hogy a 3.hónap 11napos.A krít hét napjai sorrendben AX,EX,IX,OX és UX. Az egyik krít egy Krít év negyedik havának első napján,OX napon született.A "hét" melyik napján fogja ünnepelni 25.születésnapját?


(A) AX (B) EX (C) IX (D) OX (E) UX


A segítségeteket előre is köszönöm.Nekem az első és az utolsó nagyon tetszik,a többi 2-re időközben rájöttem. :)



2015. nov. 8. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első D. 86).


A másodikat szerintem elírtad, mert a ml nem hosszmérték. Ha az 1500 mm,akkor C. ( 150 )


A harmadikhoz most fáradt vagyok.

2015. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86) = (6)
2015. nov. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont a 3.az ami nem megy igazán az 1. Rájöttem 5lett azaz a C. :) Utolsó válaszoló,nem értem a válaszod de minden válaszolónak adok zöldkezet ha válaszolnak,mert legalább valaki válaszol. 1.Válaszoló köszönöm. ;)
2015. nov. 8. 14:45
 4/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

25*180 nap telne el addig, de ugye 7 évenként bejön plusz egy nap. A 25 évbe biztos, hogy 3 ilyen esik bele, tehát 4503 nap fog eltelni a 25. születésnapjáig.

Mivel 5 féle napjuk van, minden 5. nap után újra OX lesz.

Ha 4500 nap telne el, akkor szintén OX lenne, de még ott a plusz 3, vagyis: UX, AX, EX.

Tehát EX a válasz. Szerintem.

2015. nov. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Én is arra tippeltem.
2015. nov. 8. 15:14
 6/7 anonim ***** válasza:

"tolsó válaszoló,nem értem a válaszod de minden válaszolónak adok zöldkezet ha válaszolnak,mert legalább valaki válaszol. 1.Válaszoló köszönöm. ;)"


Az utolsó, vagyis a 2. is én voltam. Csak kijavítottam az 1.ben elírt válaszom.


"1. Rájöttem 5lett azaz a C." Szerintem ezt elszámoltad.

12 könyv van, 7 nem francia vagyis logikusan még 5 francia. 4 regény, ebből 3 nem francia, tehát a maradék 1 francia. A kérdés, hogy hány könyv francia, de nem regény. A válaszhoz az 5 francia könyvből ki kell vonni a 1 francia regényt, így az eredmény az, hogy 4 francia nyelvű, de nem regény könyv van.

Először, mikor a 6-ot írtam, félreértettem a kérdést.

Bocsi!

2015. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Semmi gond,Köszi. Kijavítom. ;)
2015. nov. 8. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!