Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Angolosok! Hogyan fordítanátok...

Angolosok! Hogyan fordítanátok le ezt a két mondatot?

Figyelt kérdés

1.(There she found the toolbox and assorted DIY equipment, and trashed the lot.) She searched the shelves and drawers for any other items to dispose of, and in the bottom of a cupboard, beneath the gardening gloves, she discovered them.


2. Wave after wave of incandescent fury danced across the garden.



2015. nov. 9. 18:15
 1/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

1. Megtalálta a szerszámosládát és egyéb barkácseszközöket, majd kidobásra ítélte az egészet (vagyis el akarja adni, igaz?). Átkutatta a polcokat és a fiókokat egyéb dolgok iránt, amiktől meg akar szabadulni, majd egy szekrény mélyén, a munkáskesztyűk alatt megtalálta őket (nem tudom, mit - amit keresett).


2. Ez már túl költői, bocsi :D

2015. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ. Én a 2.-t így fordítottam:

Hullámokban táncolt keresztül az udvaron az izzó lángrobaj.


itt van ezen mondat előzménye angolul.

The rocket screamed and shot straight up into the air. The neighbours gasped and applauded and the little girl ran into her house. Then, with one almighty bang, a spectacular display of light filled the sky. Multicoloured balls of fire scattered in all directions and then exploded as they dropped back to earth. Wave after wave of incandescent fury danced across the garden.

2015. nov. 9. 18:42
 3/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Igen, megtaláltam a szöveget.

De itt most tűzijátékról van szó? Vagy mi?

Igazából a "fury" szót nem értem benne. Mármint, hogy miért azt használja.

2015. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igen, tűzijátékról van szó.

Elég nehézkes így lefordítani, mert van benne egy adag "idiosincrasy". 1gy csak megközelítőleg tudtam lefordítani.

2015. nov. 9. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát vagy fehéren izzó szenvedélyből is lehetne kiindulni.
2015. nov. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egész novellát elolvasva:

1. Ott megtalálta a szerszámos ládát és a széthagyott szerszámokat, amit szintén bedobott a kukába. Átkutatta a polcokat és a fiókokat, hátha talál még kidobni valót, és ekkor a szekrény aljában a kertész kesztyűk alatt megtalálta a tűzijátékokat.


2. A tüzes villanások fényükkel egymást követve táncoltak végig az udvaron.

2015. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!