Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jogban jártas angolosok....

Jogban jártas angolosok. Hogyan fordítanátok? You have committed a very grave breach of the peace.

Figyelt kérdés
A bíró mondja ezt a vádlottnak, akit, nyilván magáz.
2014. dec. 3. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
On egy nagyon sulyos beke megbomlast kovetett el.
2014. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen béketörést követett el -
2014. dec. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen béke?

Nincs szövegkörnyezet?

2014. dec. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:
0%

breach of the peace


a sztaki szerint csendháborítás/garázdaság

az országh-magay szerint a béke/közrend megbontása

a mobimouse szerint garázdaság

az onlinefordito.hu viszont nemes egyszerűséggel mindenik jelentését felsorolja :)


Kedves kérdező, Te láttad a filmet, Néked köll tudnod, melyik illik leginkább bele. :)

A "nagyon súlyos ezt-azt követett el"-lel igazuk vala az előttem szólóknak.

2014. dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelnék.

Jogi szótárból úgy értelmeztem,hogy a grave az fontos,súlyos. A breach az pedig megszegése,megtörése stb.

Talán ilyesmi.

A nyugalom súlyos megzavarásának vétségét követted el.

2014. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 chtt ***** válasza:
A grave melléknévként jogi szótár nélkül is súlyosat jelent (grave threats - súlyos fenyegetések)... sok egyéb mellett (nehéz; szomorú; komoly; ünnepélyes; komor... és még tompa is, bár annak utána kellene néznem, milyen a tompa ékezet - mondtam már, hogy szeretem az angolt?:))
2014. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vree ***** válasza:
100%

Súlyos rendbontást követett el.


a breach of peace = rendbontás, közrendbontás

[link]


Hasonlóan a magyarhoz, egy nem konkrétan körülhatárolt, de a csend, rend, békesség megbontására alkalmas cselekedet, ami magába foglalhat súlyosabb bűncselekedeteket is, de akár csak olyan egyszerű felforgató tevékenységet is, mint:

félelem vagy gyűlöletkeltés, csendháborítás, közszeméremsértés, stb.

2014. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!