Hogy kell kiszámolni ezt a reakcióegyenletet?


P2o5+3H2o=2h3po4

Jó ez a rekcióegyenlet?

és a kérdés: 50 g p2o5ből hány köbdeciméter gáz keletkezik?

aki érti kérem írja már le nekem részletesen...

köszönöm



2015. nov. 12. 21:29
 1/2 Anonymus012 ***** válasza:

Szia!

Milyen gázra gondolsz?

A reakció egyenlet jó,de az egész egyenletben nincs gáz.

2015. nov. 13. 22:17
 2/2 Anonymus012 ***** válasza:

De ha arra gondolsz,hogy ?dm3 H3PO4 keletkezik akkor ebben így nem segíthetek,mert nincs sűrűség megadva.

De tömegben megadhatom neked.


m(P2O5)=50g

n(P2O5)=50/142=0,35mol

A reakcióban a P2O5 és a H3PO4 aránya:1:2

Így n(H3PO4)=0,35*2=0,7mol

m(H3PO4)=0,7*98=68,6g

2015. nov. 13. 22:41