Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miként oldhatnám meg a követke...

Miként oldhatnám meg a következő feladatot?

Figyelt kérdés

István egy háromfordulós triatlon bajnokságon vesz részt, amelyen mind a három fordulóban ugyanaz a 30 ember versenyez. István mind a három alkalommal a 10. helyen végzett. Minden alkalommal az 1. helyezett kapja a legtöbb pontot, majd onnan csökkennek a pontszámok egészen az utolsó helyezettig valamilyen rendszer szerint. A végén összesített eredményt hírdetnek úgy, hogy az egyes fordulókban elért pontszámokat összeadják.

Legrosszabb esetben hányadik helyen végezhet István?



2015. nov. 14. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy az első 9 helyezett több milliárd pontot kap, a 10. helyezett és a mögötte végzők kb. 10-20 pontot, vagy kevesebbet - persze más is lehet, a lényeg az, hogy olyan nagyságrendi különbség legyen, hogy a 10. helyért kapott pontok nem érhetik el annak a pontjait, aki csak egyszer is végzett a 9. helyen, akkor se, ha az az illető a másik két versenyen utolsó lett. Ez esetben biztos, hogy aki egyszer is István előtt végzett, az már megelőzi Istvánt az összesítettben (ez a lényeg a dologban, ezért legrosszabb eset ez). Minden versenyen 9-en végeztek István előtt, tehát ha minden versenyen más ez a 9 ember, legfeljebb 27 ember végezhetett István előtt. A maradék 2 ember minden versenyen István mögött végzett, tehát nem lehet nála több pontja. Így a legrosszabb esetben István 28. helyezett lehet.
2015. nov. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Én is hasonlóképpen próbáltam gondolkodni, csak a "valamilyen rendszer szerint" részt nem gondoltam át. De köszönöm szépen a segítséget :)
2015. nov. 14. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!