Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseli a kutyus a...

Hogyan viseli a kutyus a változást? Hogy oldhatnám meg a következő helyzetet?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy a fővárosba kell mennem dolgozni vidékről. Van egy 2 éves terrierem, aki a világ legpörgősebb kutyája. Társasházba kell költöznünk, és nekem déltől éjfélig kell majd dolgoznom. A kutyus most kertes házban él, de szobakutya, viszont sokat van kint a másik két kutyával, meg akkor jön-megy, amikor akar. Azt is megszokta, hogy szinte mindig együtt vagyunk, vagy ha nem, akkor szülőm van vele, tehát sosincs egyedül. Hogy tudnám megoldani az új helyzetet? Nem akarom kínozni a kutyusom. Inkább nem vállalom el a munkát, ha nem tudom úgy megoldani, hogy neki is jó legyen. Viszont a munka nagyon kell a megélhetéshez...
2009. máj. 29. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Csak nem egy Jack Russel? :o) Nekem az van.

Szüleidnél nem tudod hagyni? Jobb, mint ha állandóan egyedül van.

2009. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De igen, Jack.:) A világ legaktívabb kutyája. Szülőmtől 250Km-re leszek, és a kutyám nélkül egy napig sem bírom ki. Mindenképp vinném magammal, vagy inkább nem megyek. Nagyon kötődünk egymáshoz.

Eszembe jutott még, hogy esetleg olyan lehetőség van Pesten, hogy kutyafelügyeletet-sétáltatás vállal valaki? Drága lenne?

2009. máj. 29. 12:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Hat vannak még kutyaszereto emberek... jo tudni. Nagyon tetszett, hogy a kutyàdért feladnàl egy jo munkàt. Igazi jo gazdi vagy... sajnos lehet, hogy tényleg kinzàs lenne a kutyusnak a bezàrtsàg, de a Jack Russell nem csak mozgékony, hanem nagyon intelligens is! Szerintem meg kellene probàld, hàtha megszokja. Csak rengeteget kell majd sétàltasd, reggel, dèlben, mielott dolgozni mész, este, mikor megjossz..., hogy tudja, es hogy meg is szokja, hogy azért vele is lesz foglalkozva. Viszont ha egyedul majd ugat a lakàsban..... arra nem sok megoldàs van... Az enyémet pont emiatt nem lehet egyedul hagyni.

A sètàltatòk megoldàst jelenthetnek... De vajon szivesen bizod-e idegen emberre a kedvenced, aki csak pénzért "foglalkozna" vele, és ki tudja, hogy bànna vele?

2009. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves választ!

Szerintem egyedül nem ugatna, azzal talán nem lenne gond. Az is megfordult a fejemben, hogy veszek mellé mégegy kutyit, viszont ahhoz is idő kellene, míg megtanítom, tehát ez nem jó ötlet. Azért merném másra bízni, mert azonnal kiszúrom, ha valaki nem jól bánik a kutyával. Az enyém meg annyira jó fej, hogy aki eldobja neki a frizbit, az már is haver és imádja, nem lehet nem szeretni.:) Azt semmiképp nem szokathatom meg vele, hogy több mint 12 órákra legyen bezárva egyedül, ez képtelenség. Lehet, hogy mégsem vállalom az állást, aztán majd lesz valahogy.


Mégegyszer köszönöm!

2009. máj. 30. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!