Mi a megoldása ennek a feladatnak?


Valószínűség számításnál járunk, ma hiányoztam és ezt kaptuk házinak:


Két kert van egymás mellett, méretük ugyan akkora(14m hosszú és 6m széles).A baloldali kertben két fiú focizik akik átrúgják a másik kertbe a labdát, ahol egy 4m-s láncon egy kutya van megkötve.Mekkora az esélye, hogy visszakapják a labdájukat?


2015. nov. 16. 19:12
 1/10 Pelenkásfiú ***** válasza:

Tudni kellene, hogy pontosan hol van a kutya.

Nem mindegy, hogy a kert sarkánál, szélénél, vagy közepénél van megkötve.

2015. nov. 16. 19:15
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 14m hosszú oldal közepénél.
2015. nov. 16. 19:16
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Ezt így nem lehet megoldani.

Egyrészt nem tudjuk, hogy a rövidebb vagy hosszabb oldal mentén szomszédosak a kertek, nem tudjuk hol van kikötve a kutya, és azt sem, hogy mit csinál a kutya... (mert ha pl csak alszik, akkor simán visszakapják. Meg nem tudni, hogy esetleg a szomszéd visszaadja-e stb.)

2015. nov. 16. 19:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

6*14=84 m^2 a kert területe

Ebből a kutya ugye 4^2*π/2 területet tud "lefogni", illetve itt tudja elérni a labdát.


Szóval az esély hogy abba a fél körbe került, ahol a kutya eléri 4^2*π/2/84=29,92%

2015. nov. 16. 19:28
 5/10 A kérdező kommentje:
2015. nov. 16. 19:34
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Miért gondolod, hogy a labda egyenletes valószínűséggel hullik le valahová a kertben? Szerintem annak kisebb a valószínűsége, hogy a fiúk kertje felé eső kerítéshez esik 1 méternél közelebb, mint annak, hogy a távolabbi kerítéshez. (Csak képzeld el, merre repül a labda.)
2015. nov. 16. 19:36
 7/10 Pelenkásfiú ***** válasza:

Így, hogy küldtél képet, az a jó, amit a 4. írt.


Kiszámolod a kert területét, valamint azt a félkört, ahol a kutya mozoghat.


Ha a kutya területét elosztod a kert területével, megkapod, hogy mennyi az esélye, hogy a kutyához esik a labda. Ez kerekítve 0,299 ~ 0,3

A kérdés viszont az, hogy mennyi az esélye, hogy nem oda esett, ezért egyszerűen 1-ből kivonod ezt a számod 1 - 0,3 = 0,7


Vagy százalékokkal: 100% - 30% = 70%

2015. nov. 16. 19:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mindenkinek ment a zöld ujj.
2015. nov. 16. 19:42
 9/10 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Igen, tényleg, a legutolsó lépést kifelejtettem. :)

2015. nov. 16. 19:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Na várjunk… Most visszakapják, vagy visszalopják? Mert hogy visszakapják, ahhoz az kell, hogy a kutya területére essen a labda, mert más nincs a kertben, aki visszaadhatná.
2015. nov. 16. 19:48