Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy írjak jó fogalmazást a...

Hogy írjak jó fogalmazást a központi felvételin? Mi legyen a bevezetésben mi a tárgyalásban mi a befejezésben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A tanárom már egy csomószor elmagyarázta hogy kell írni egy fogalmazást még sem értem. Hamarosan központit írok és azt szeretném hogy jól sikerüljön.A tanárom szerint érvelős fogalmazás lesz mert szerinte ezt "szeretik".

10-12 mondatos fogalmazást kellesz írni.

Ha valakinek lesz idegzete hogy írjon egy fogalmazást nagyon-nagyon megköszönném :-). Ez a téma: Mutasd be egy 10-12 mondatos fogalmazásban, hogy a te korosztályodnak mi a véleménye az olvasásról! Vajon miért szeret vagy nem szeret olvasni egy mai diák? Mindkét állásponthoz legalább 2-2 érvet sorakoztass fel!

Nos hát ez a feladat.

Előre is köszönöm a segítséget. :-)

13/F



2015. nov. 17. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A 13-14 évesek között az olvasás már közel sem olyan trendi, mint szüleink nagyszüleink idejében, bár még mindig akadnak, akik élvezetet lelnek benne.


Az ellenzők általában azzal szoktak érvelni, hogy az olvasás nem ad olyan készségeket, amikkel a való életben is boldogulni lehetne. Az is egy elég erős ellenérv, hogy a mai z generáció már a multimédiás korszakban nőtt fel, a facebook, a különböző online játékok pedig nagyobb mozgalmassággal kecsegtetnek, mint egy 200 éve íródott remekmű.


De az olvasás olyan élményt ad, amit semmilyen más elektronikus eszköz nem pótolhat, mivel a teljes gondolati szabadság, a fantázia kiélésére csak egy igazi szövegbe foglalt remekmű adhat lehetőséget. Az is igaz, hogy az intelligensebb diákok szellemi kihívást és logikájuk, szókincsük fejlesztését érhetik el.


Összefoglalva vannak erős indokok arra, hogy a mai fiatalok miért nem olvasnak, de az igazi, fantáziadús és elmeformáló történetekre vágyók most is megtalálják a nekik való olvasmányokat-csakúgy, mint 200 éve.


Nemtom miért csinálom ezt, egyetemista vagyok, lenne jobb dolgom, mentségemre szóljon, hogy 5 perc alatt megvolt. :D

1. bekezdés: bevezetés

2-3. bekezdés:tárgyalás(2-2 ellenérv)

4. bekezdés: befejezés

Érvelni pedig tudnod kell: középiskola, érettségi, nyelvvizsga, egyetem.. meg persze az életben se árt, ha tudsz érveket felhozni mindkét oldal mellett.

2015. nov. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
te ne 5 perc alatt írd meg, és kerüld a szóismétlést, amit én fent elkövettem. Hajrá. :)
2015. nov. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Úhh, köszi szépen.
2015. dec. 8. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!