Mekkora utat tesz meg egy elejtett test az ejtés után 0.1s és 0.3s között? Valaki segítene?

Köszönöm
2015. nov. 19. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy a kezdősebesség nélkül elejtett test delta(t) eltelt idő alatt g/2*delta(t)^2 utat tesz meg. Tudjuk, hogy ha 0-tól mérjük, akkor 0-0,1s-ra delta(t)=0,1, így addig g/2*0,1^2=g/2*0,01 méter utat tesz meg. Ha ugyanezt 0,3-ig végezzük, akkor g/2*0,3^2=g/2*0,09 méter utat tesz meg. A kettő különbsége adja, hogy 0,1s és 0,3s között mennyi utat tesz meg:


g/2*0,3^2=g/2*0,09 - g/2*0,1^2=g/2*0,01 =g/2*0,08 méter. Attól függ, hogy g értékét minek választjuk (9,81 vagy 10) megkapjuk, hogy mennyi utat tett meg.

2015. nov. 19. 20:21
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. nov. 19. 20:25