Unari kérdése:

10-es matematika :Van egy sikatorunk, amiben nem tudjuk a fal tavolsagat egymastol?

Az egyik fal aljatol a masik falra felallitunk egy letrat ami 3meter hosszu a masik fal aljatol szinten felallitunk egy letrat ami 2 m hosszu ahol keresztezik egymast abban a pontban a magassag 1meter kerdes: milyen tavol van a 2fal?
2015. nov. 19. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
10-ben megbuktam matekból, de ez tuti Pitagorasz tétel lesz. :D
2015. nov. 19. 23:34
 2/8 anonim ***** válasza:

ha nem tévedek: [link]

4 ismeretlen, 4 egyenlet, elvileg megoldható

2015. nov. 20. 02:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Legyen a két fal távolsága c, amit te x+y-el jelöltél,


a^2=(c-y)^2+1,b^2=y^2+1,a/(c-y)=3/c,b/y=2/c


a négy egyenlet


ez jó, mert átrendezve


{a^2-c^2+2cy-y^2 = 1, b^2-y^2 = 1, y =(1-a/3)c,b=2y/c=2(1-a/3)


Aztán:


a^2-c^2+2c(1-a/3)c-(1-a/3)^2c^2=1


4(1-a/3)^2-(1-a/3)^2c^2=1


azaz


-1/9a^2(c-3)(c+3)=1


-1/9(a-3)^2(c-2)(c+2)=1


Én itt untam meg a levezetést, az eredmény a=-1.28022 és akkor c=+-1.87316 illetve a=1.0966 és c=+-1.23199 illetve lesz még négy szép komplex megoldása is... c=1.23199 a feladat megoldása de hogy kapod meg elemi úton, hát, fogalmam sincs :)

2015. nov. 20. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Véletlenül éppen most néztem meg egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=ZDRKBE7jzws

Azt hiszem érdemes lenne ez alapján végig gondolni a megoldást.

2015. nov. 20. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok.

Tényleg érdemes a videót végig gondolni:

[link]

2015. nov. 20. 20:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez persze szép de hogy jutottál erre az y-ra az egyenletből :) ?
2015. nov. 21. 06:08
 7/8 anonim ***** válasza:
2015. nov. 21. 14:03
 8/8 A kérdező kommentje:
Na úgí látom valaki trollkodott a nevemben
2017. márc. 7. 13:30