Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mária Terézia idején mi is...

Mária Terézia idején mi is volt a kettős vámrendszer?

Figyelt kérdés
Nem igazán értem:( Ez most nekünk jó,vagy rossz volt?Kifejtené nekem valaki.
2010. márc. 20. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Na ezt nekem sem sikerült felfognom. Remélem valaki tudja.
2010. márc. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

A kettős vámrendszer lényege az volt, hogy 2 vámhatárt állítottak fel: egy külső és egy belső vámhatárt, a külső vámhatár a Habsburg birodalom mentén húzódott, ez magas volt, a belső vámhatár pedig Magyarország határán volt, és ez alacsony volt.Tehát a birodalomba behozni árut csak magas vám fizetése mellett lehetett, míg magyarország alacsony vámmal tudja kivinni az árut a birodalomba.Ezek főként mezőgazdasági termékek votak. Ennek az volt a célja, hogy a magyar termékeket a birodalmon belül adják el.

Magyarországnak ebből az lett a hátránya, hogy az ipar fejlődése igencsak hátramaradt, mert ugye nem volt szükség előállítani az ipari termékeket, mivel a birodalomból alacsony vámmal behozták azokat az országba, a magyarok pedig mezőgazdasági termékeket szállítottak ki!

Kérdezz nyugodtan, ha valami nem volt világos!

Remélem segíthettem!

2010. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ,nagyon jól leírtad!
2010. márc. 20. 19:11
 4/4 pancitarkinca válasza:
8%
megtudnád fogalmazni kicsit rövidebben vagyis tömorebben
2011. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!