Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kapom meg ebben a kémiai...

Hogy kapom meg ebben a kémiai feladatban az x-et?

Figyelt kérdés

ismerem a keverési egyenletet, de nem tudom ezt hogy kell kiszámolni...

ha esetleg segíteni valaki, vagy levezetné hogy megértsem annak örülnék.

köszönöm


Hány cm3 65 w%-os (sűrűsége: 1,415 g/cm3) salétromsavoldat szükséges 890 cm3 térfo-gatú 5,00 mol/dm3 koncentrációjú híg oldat készítéséhez?



2015. nov. 21. 19:01
 1/8 Silber ***** válasza:

[link]


Mértékegységekre figyelni (V[HNO3]o=304,81 cm^3).

2015. nov. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Én így csináltam meg.


[link]


A kérdésem a következő lenne. Ugye az oldat érfogata van megadva. Nekem úgy jött ki a számolás hogy a tömegnek is megadtam a térfogat mennyiséget. De ugye elvileg nem lehetne ugyanaz a kettő hiszen a sűrűség megváltiztatja a kettőt, de az oldatnak nincs feltüntetve a sűrűsége.

Ez zavar engem hogy a számolás kijön, de ugye a tömege nem leheten ugyanaz.

na most ez miért van?

KÖszi :)

2015. nov. 22. 10:36
 3/8 Silber ***** válasza:

Erre mondják azt, hogy hibás levezetéssel kaptál helyes megoldást. Sajnos érettségin áthúznák a megoldásod, mivel elvi hibát tartalmaz. 890 cm^3 salétromsavoldat nem 890 g, mert a sűrűsége 1 g/cm^3 kb. 1,75 g/cm^3 körül van:

[link]


Koncentráció adatból (c=5M) nem tudsz pontos sűrűségadat nélkül tömegszázalékot sem kapni (w3), így szintúgy bajos ez a levezetés.


A helyes megoldási menet kulcsa az, hogy a salétromsav anyagmennyisége megegyezik a tömény- és híg oldatban is.

2015. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Silber ***** válasza:
*mert a sűrűsége 1 g/cm^3 helyett kb. 1,75 g/cm^3 körül van
2015. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Silber ***** válasza:

Harmadszorra csak sikerül:

*mert a sűrűsége 1 g/cm^3 helyett kb. 1,175 g/cm^3 körül van

2015. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Magyaran a feladgyujtemenyben is akkor igy pontatlan vagyis hianyos a feladat?
2015. nov. 22. 12:51
 7/8 Silber ***** válasza:
Nem hiányos, hiszen az én levezetésemmel egyértelműen megkapható az egzakt eredmény. A te módszered viszont nem alkalmazható, mivel az ahhoz szükséges egyik adat valóban nem szerepel a feladat leírásában.
2015. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2015. nov. 22. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!