Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene abban hogyan...

Valaki segítene abban hogyan írjam meg azt hogy mi szeretnék lenni + pálya választás?

Figyelt kérdés
2015. nov. 22. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tessék parancsolni, írtam neked egyet 10-15 perc alatt:


Kisgyermeki vágyaimat magam mögött hagyva rá kellett jönnöm, hogy nem lehetek se űrhajós, se vadászpilóta. Ennek egyszerű oka van. Ez mindenki által jól látható, csak pont én nem láttam be sokáig. Szemüveges vagyok.

Amikor tudatosult bennem e szörnyű tudat végeláthatatlan szomorúság fogott el. Elzárkóztam a világtól, mint egy sértett vadmacska. Álmaimtól megfosztva próbáltam alternatívákat keresni, amivel kiélhettem az óhajtott földtől való elrugaszkodást, a repülést.

Édesanyám látván reménytelen tekintetemet megajándékozott egy új számítógéppel ami már játékra is alkalmas volt. Ennek 12 évesen nagyon örültem. A sötét szobám rejtekében eltöltött sok magányos órámat ezek után a gép mögött töltöttem. Eleinte felfedeztem a működését, hogy magabiztosan tudjam kezelni. Utána már csak élvezettel interneteztem rajta. Olvasgattam a csúcs szuper új fejlesztésű F-22 raptorról és a hozzá hasonló masinákról.

Egyszer édesapám mosollyal a száján nyitott be munkából hazatérvén a szobámba. Kisfiam tudom mennyire szeretnél repülni. Kezeit háta mögül előhúzva egy nagy szatyorra lettem figyelmes. Kíváncsi tekintetemmel indultam el felé. Belepillantásom első másodperceiben nem láttam még át a benne rejlő csodákat. Egy botkormány volt benne amit a számítógéppel lehetett használni és mellette egy repülőgép szimulátor játék amivel az utasszállító repülőgépeken át a vadászgépekig bármit vezethettem.

A következő heteket-hónapokat a virtuális légtérben töltöttem. Amint hazaértem az iskolából rögtön bekapcsoltam a számítógépet és megragadtam a botkormányt. Teltek múltak a napok és elkezdtem elégedetlenkedni a játékkal. Nem minden funkciója működött úgy, ahogy én azt elvártam volna.

Ezt szóvá is tettem a játék hivatalos fórumán, ahol megkaptam válaszként, hogy ha tudok, akkor csináljak jobbat.

Nem kellett kétszer mondaniuk. Rájöttem, hogy ha nem lehetek valójában pilóta, akkor olyan állást szeretnék magamnak, amivel el tudom hozni a repülés élményét a virtuális térbe. A számítógépek világát nagyon megszerettem a játék mellett. Utána olvastam, hogy miképpen is működik egy ilyen játék megalkotása. Rengeteg fajta munka kell hozzá. Ami viszont tényleg számít, az a programozók munkája. Ők valósítják meg azokat a fránya funkciókat, amikre én panaszkodtam. Azt is sikerült kiderítenem, hogy mely programozási nyelvet használják az ilyen játékok megvalósítására.

Innentől nincs már vissza út. C++ programozó leszek és részese leszek egy olyan csapatnak akik megalkotják a legjobb repülőgép szimulátor játékot. Ami ha elkészül, akkor visszatérhetek a virtuális légtérbe és élhetek az álmomnak.

Ezért jelentkeztem a Budapesti Műszaki Egyetemre, mérnökinformatikusnak. Nem elég programozónak lenni egy ilyen munkához. Ismerni kell a fizikát is hozzá.

2015. nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
OFF: 1-es, ez gyonyoru volt. Remelem te nem potpotra keszulsz eppen mint en:)
2015. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Már jó pár esztendeje nem ültem iskolapadban, hiányoznak is azok a szép idők. Köszönöm egyébként.
2015. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es: vatsim vagy ivao? :)
2015. nov. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: Erre nem tudok válaszolni, nem értem a kérdést ne haragudj.
2015. nov. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, elnezest. :) Vannak ilyen repszim halozatok tobb szazezer taggal, ahol egy szerveren szimulaljak profi modon a vilag civil legiforgalmat (pilotak es iranyitok). Pilotakent MS Fligh Simulator-ral, X-Plane-nel, Flightgear-rel, Prepar3D-del stb lehet csatlakozni.
2015. nov. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jajj ne haragudj, az egész csak kitaláció. Semmi sem valós belőle. Vagyis repülni szívesen repülnék, de ki nem? :D


Volt szabad 15 percem és elkezdtem gépelni azt ami kipattant a fejemből egyfajta vicces válaszként a kérdésre.

2015. nov. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!