Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 8 dikos vagyok nem tudom hová...

8 dikos vagyok nem tudom hová menjek tovább tanulni! Pálya választás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 18. 17:51
 1/2 vikTORZ ***** válasza:
100%

Üdv!


A világ egyik legnehezebb kérdése előtt állsz... Most "tervezed" a jövőd, most kell eldöntened, hogyan alakítod az életed... Biztosan sokat hallottad idősebbektől a varázslatos mondatot, miszerint: "ha újrakezdhetném másképp lenne minden, mást tanultam volna... stb"


Erre a kérdésre így nem könnyű válaszolni, itt ne is várd, hogy bárki megmondja neked, hogyan alakítsd az életed. Ezt magadnak kell eldöntened.


Erre több stratégiát tudnék javasolni:

1. időhúzás: Válassz egy olyan középiskolát, ahol "csak" érettségizel. Amíg le nem teszed az érettségidet, addig van még pár éved kitalálni a jövőd megalapozását.

2. kezd el megismerni magad jobban. Mi érdekel, mik a hobbijaid? Mivel töltöd a szabadidődet? Szereted a bütykölést? Pro vagy informatikában? Lenyűgöznek a katonák/tűzoltók/rendőrök/mentők? Ha van valami elképzelésed, akkor ragadd meg.

3. kutass. Hosszadalmas és egyáltalán nem a legjobb időtöltés (mármint általában a te életkorodban - én manapság igen szeretek utánajárni dolgoknak). A lényeg, hogy nézz utána azoknak a szakmáknak, amelyeket a 2. pont alapján te meghatározol saját magadnak.

4. pályaválasztási tanácsadással foglalkozó honlapok az interneten, börzék, karriertanácsok, szakmák leírásai.


Sajnos az iskolákban szerintem kevés hangsúlyt fektetnek erre a kérdésre. Kérjél tanácsot osztályfőnöködtől, az iskolai gyermekvédelmi felelőstől, szüleidtől, vagy bárkitől, akit ebben a kérdésben alkalmasnak találsz. De végül a te döntésednek kell lennie. Ha még nincs elképzelésed, akkor konkrétabb kérdésre lehet, hogy könnyebben lehetne válaszolni.

2013. szept. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Emelt nyelvi szakkal (lényegtelen milyen nyelv) szerintem nem foghatsz mellé, a nyelvek úgyis mindenhez kellenek és legalább addig kitalálhatod, milyen irányban mennél tovább.

Ha mondjuk mindenképpen kémiával/matematikával/történelemmel szeretnél foglalkozni, keress olyan sulit. Ha van konkrét elképzelésed a jövőbeli szakmádról, szakközepet válassz. :)

2013. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!