Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matekból nevezetes azonosságok...

Matekból nevezetes azonosságokat veszünk. Mitől függ, hogy plusz vagy mínusz?

Figyelt kérdés

Hiányoztam, holnap dolgozatot írok, a tanár nem fogja elfogadni, hogy hiányoztam. De nem értek mindent, és ez ugye villámdolgozat lesz, 5 feladat 5-6 percre, tehát 5 pontos is lesz.

Szóval konkrétan ezt vesszük: (3x-2y)*3(köbön)=9x*3-54x*2y+36xy*2-8y

A számolásra rájöttem de, hogy az előjel mitől függ arra nem. Mitől függ? Ha elrontok egy előjelet már akkor 0 pont, és felelegesem tanultam 3 órát.

UI.: A "*3" az négyzetre emelés.

Remélem van olyan aki jó /volt/ ezekből és megtudja válaszolni, mert fontos lenne.

Előre is köszönöm!


2015. dec. 3. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A hatványozást jelöljük inkább a szokásos módon ^-pal, a * meg maradjon meg a szorzásnak.


Ha azt mondom, hogy a 3*x – 2*y-t mindig úgy képzeld el, hogy 3*x + (–2)*y, akkor az segít?

2015. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem találtam a telefon karaktereknél azt a karaktert.

Egyébként nem igazán segít, hülye vagyok matekból, de azért köszönöm!

2015. dec. 3. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
^3 az nem a négyzetre, hanem a köbre emelés, nem akarok beléd kötni, gondolom hogy csak elirtad. :)
2015. dec. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, elírtam, köszönöm. :)
2015. dec. 3. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!