Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nem tudom megtanulni holnapra...

Nem tudom megtanulni holnapra a nevezetes azonosságokat (nagyon kínai számomra), mit tegyek, hogyan tanuljam meg gyorsan?

Figyelt kérdés
Ráadás azt mondta a tanár, hogy egy hibás, és 1-es. Szóval gáz.

2013. nov. 4. 20:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Akkor ne itt ülj, hanem tanulj.
2013. nov. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, nem ma mondta először, hogy meg kell tanulnod; és bizonyára nem máról holnapra kellett (volna) megtanulnod sz összes nevezetes azonosságot.

Ha időben kérdezel, azt mondtam volna, hogy próbáld megérteni, gyakorolni, úgy könnyebb lesz megjegyezni. De így már csak a magolás marad, és hacsak nem vágod be teljesen pontosan, akkor valószínűleg holnap egy 1-es...


Annyit tudok sos-ben javasolni, hogy még ma tanuld meg az összeset, és holnap reggel nézd át; illetve a matekóra előtt is. (És hogy vedd észre a hasonlóságokat, pl. hogy

(a + b)^2 = a^2 + 2ab + b^2

és

(a - b)^2 = a^2 - 2ab + b^2

Tehát egyetlen jel a különbség a kettő között.

2013. nov. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A helyzet az, ha be is vágod őket, egy röpke zavar, másképp kérdezés és annyi. Fogalmad sincs ugyanis, hogy mit tanulsz. A tanár ilyen sürgetése már csak egy kétségbeesett utolsó kísérlet, és ő maga tudja a legjobban, hogy nem teljesíthető, ha valaki nem értette meg őket. Tehát kezdj neki mielőbb, hagyd az egyest, inkább koncentrálj a megértésre. Ezek azért nevezetesek, mert sokszor jönnek elő. És akkor már azonnal alkalmazni kell őket, ez mind egy potenciális egyes. És akkor úszhatod meg őket, ha most nem ezzel az eggyel törődsz, hanem értve tanulod meg őket.
2013. nov. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!